WWDC 2012: iOS 6, yeni bir Apple uygulaması ve çok daha fazlası açılış sunumda açıklanacak


iPhoneTurka ekibi olarak WWDC 2012 açılış sunumunu canlı olarak takip edip, Facebook etkinlik sayfamızdan dakika dakika aktaracağız. Gelişmeleri takip etmek için yapmanız gereken tek şey Facebook etkinlik sayfamıza https://www.facebook.com/events/367806403273552/ adresinden kayıt olmanız.

Apple’ın açılış sunumunda duyuracağı yenilikler ile ilgili haberler ise had safhaya ulaşmış durumda. İşte internete en son düşen haberler ve resimler:

iOS 6:

Apple’ın iOS 6’yı açıklayacağına dair artık hiçbir şüphe kalmadı. Peki ne tür yenilikler gelecek?Güle güle Google Maps, hoşgeldin Apple 3D harita

Gözüken o ki ülkemizde de oldukça iyi çalışan google maps yerine Apple kendi harita sistemine geçecek. Bu konuyla ilgili bilgileri çoktan sitemizde duyurmuştuk.

Siri artık sadece iPhone 4S’e özel olmayacak

iOS 6 ile beraber Siri’nin artık iPad 2 ve 3’e de gelmesi bekleniyor. Ayrıca Siri’nin kendisinde de birçok yenilik olacağı garanti gibi.

Facebook eklentisi

Yine sitemizde daha önce duyurduğumuz gibi Facebook da aynen Twitter gibi tüm iPhone menülerine integre olacak.

Yeni bir Apple uygulaması

Apple’ın tüm iOS cihazlarına yeni bir uygulama yaptığı ve bu uygulamayı sır gibi sakladığı söyleniyor. Bu uygulamanın bir not tutma programı olacağı ve de kamera ve Siri ile de integre olacağı dedikodu ediliyor.

Yeni itunes, app store ve ibook uygulamaları

Apple’ın şu ana kadar pek de büyük değişiklik yapmadığı bu uygulamaları baştan dizayn ettiği tahmin ediliyor ve iOS 6 ile kullanıma açması bekleniyor.

iCloud

Yine daha önce sitemizde duyurduğumuz gibi iCloud’un da genel olarak iyileştirilmesi bekleniyor. 

Yeni Mac Serisi ve OS X Mountain Lion

Her ne kadar biz daha çok iOS cihazları ve yazılımları üzerine haberlerimizi yoğunlaştırsak da, Apple’ın özellikle Retina ekran ile çıkaracağı dedikodu edilen yeni Mac serisi ve OS X Mountain Lion’u da gözden kaçırmak mümkün değil. Sunumun büyük bir kısmının Mac üzerine olacağı aşikar, ancak asıl önemli olan Apple’ın adım adım gerçekleştirdiği iOS ve Mac OS yakınlaşması bakalım ne kadar daha derinleşecek!

Bunların hepsi ve çok daha fazlası WWDC 2012 açılış sunumunda olacak ve biz de size haberleri Facebook etkinlik sayfamızdan anında aktaracağız.

Kategoriler

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.