WWDC 2012: Siri’de değişiklikler (Siri Türkçe geliyor mu?)


Geçtiğimiz günlerde iOS 6 ile beraber Siri’de bazı önemli değişiklikler olacağını duyurmuştuk. Apple CEO’su Tim Cook da geçen hafta katıldığı bir röpertajda Siri’ye özellikle vurgu yapmıştı ve WWDC’yi kast ederek, önümüzdeki günlerde Siri ile ilgil önemli gelişmeler olacağını bizzat kendi duyurmuştu. Biz de yine geçtiğimiz günlerde WWDC ile ilgili haberlerde Siri’ye gelebilecek bazı yeniliklerden bahsetmiştilk. Bunlardan en önemlisi tabi Siri’nin A5 mikro işlemcili iPad’lere de (iPad 2 ve 3) gelecek olması.
Bununla beraber Siri’nin birçok yeni komutu uygulama özelliğine sahip olacağı ve yeni dillerin de ekleneceği yoğun şekilde dedikodu ediliyor. Siri’nin Türkçe olarak da servise geçeğine dair şimdilik herhangi bir haber yok ancak Siri’nin sadece Türkçe değil hangi yeni dillerde olacağını şu an Apple’dan başka kimse bilmiyor. Bugün  itibarı ile Siri İnglizce, Fransızca, Almanca ve Japonca’da çalışıyor. Gözümüz önümüzdeki günlerde WWDC toplantılarında olacak ve özellikle Türkçe Siri ile ilgili bir duyum alırsak hemen okuyucularımızla paylaşacağız.
Daha önce de duyurduğumuz gibi WWDC 2012 açılış sunumunu an ve an canlı olarak Facebook sayfamızdan izleyicilerimize aktracağız. Sunum, Türkiye saati ile 20:00′da başlayacak ve biz de hem resimli hem de yazılı olarak haberleri anında size aktracağız. Gelişmeleri takip etmek için yapmanız gereken tek şey Facebook etkinlik sayfamıza https://www.facebook.com/events/367806403273552/ adresinden kayıt olmak!

+ Hiç yorum yok

Seninkini ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.