Güvenlik açıklarını kapatmak için iOS 6.1.2 bu hafta çıkacak!


Geçtiğimiz günlerde kilit ekranındaki bir güvenlik açığı ile kişiler, mesajlar, email  ve fotoğraflarınıza erişilebilir şeklinde bir haber yaptmıştık. Apple zaten bu problemin farkında olduğunu ve üzerinde çalıştığını aynı günlerde duyurmuştu. Son gelen haberlere bakılacak olursa, iOS 6.1.2 çok yakında çıkacak.

Esasında Apple’ın bu güncellemeyi hemen yayınlaması için başka nedenler de yok değil. Evasi0n Jailbreak’e imkan veren güvenlik açıkları ile beraber yine geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Microsoft Exchange ile senkrone olmama problemi de çok yüksek ihtimal bu güncelleme ile çözülecek.Geçen hafta başı Apple sadece iPhone 4S’ler için 3G bağlantı sorununu çözen bir güncelleme yayınlamıştı. iOS 6.1.2 ise muhtemelen tüm iOS cihazları için olacak.

Yazılım programlarındaki sorunlar genelde kabul edilir düzeyde oluyor ve güncellemeler ile çözülebiliyor olması çok fazla sıkıntıya sebep vermiyor. Ancak özellikle iOS yazılımında son dönemlerde çıkan problemler ve aksaklıklar gerçekten daha önceki senelere göre çok daha fazla ve rahtsız edici düzeyde olmaya başladı. Sitemizi yakından takip edenlerin mutlaka gözüne çarpmışıtr, geçtiğimiz senenin sonlarına doğru Apple’ın iOS ekibinin üst düzey yöneticileri kadrosunda bazı önemli değişiklikler olduğunu duyurmuştuk. Bakalım yeni yöneticiler ilerleyen günlerde iOS ile ilgili sorunları azaltabilecek mi!Bir uyarı da Jailbreak’çilere yapalım: iOS 6.1.2’den uzak durun! En azından Evasi0n ekibi bu konuda bir açıklama yapana kadar. Son bilgilere tabi ki her zaman sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kategoriler
Etiketler

1 Yorum

Seninkini ekle

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.