Türkiye’nin ilk Apple mağazası Zorlu Center’da mı açılıyor?


Geçtiğimiz senenin sonlarına doğru Apple’ın İstanbul’da mağaza açmak için çalışmalara başladığını sitemizden duyurmuştuk. Aslında o günden bugüne bazı büyük gazetelerin yaptığı iç boş haberler dışında bu konuyla ilgili daha fazla ciddi bir bilgiye ulaşmadık.

Tabi Apple’ın her mağazasını bulunduğu mekana göre A’dan Z’ye en detaylı şekilde dizayn ettiğini düşünecek olursak, mağazanın hemen bir kaç ay içinde açılmasını beklemiyoruz.

Ancak geçtiğimiz günlerde Elma Dergisi isimli haber mecrası bu konu ile ilgili önemli bir haber yayınladı. Batuhan Hikmet Gürhan imzası taşıyan habere göre, Türkiye’nin ilk Apple mağazası Zorlu Center’da açılacak ve şu an inşaat çalışmaları devem ediyor. Hatta yine bu habere göre, Apple Zorlu Centre ile beraber Akasya AVM ve Kanyon AVM’de de Apple mağazaları açacak.

Apple’ın Türkiye’de kendi mağazalarını açması muhakkak birçok açıdan Apple ürün severler için çok iyi bir haber. Ancak asıl önemli olan bu mağazaların ürün fiyatlarına nasıl etki edeceği. İngiltere gibi dünyanın en pahalı ülkelerinden birinde bile Apple ürünleri ülkemizdeki satış fiyatlarından çok daha ucuzu satılıyor. Örneğin 16GB iPhone 530 £, yani 1,450TL!

Aşağıda Elma Dergisinin yayınladığı inşaat fotoğraflarını da bulabilirsiniz.

Apple insaat

apple_store_turkiyeApple insaat 2

Kategoriler

3 Yorumlar

Seninkini ekle

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.