iOS 5.0.1’de “tethered” Jailbreak Çalışıyor


iOS 5.0.1’i Redsn0w ile Jailbreak yapmak mümkün. Şu an için ipad 2 ve iphone 4S hiçbir şekilde kırılamıyor. iPhone 4, 3GS, iPad 1 ve iPod touch (4. ve 3. jenerasyon) kolayca jailbreak oluyor.

Iphone dev team ekibi, son jailbreak sürümünde “semi tether” dedikleri bir yöntemle tether jailbreak’ı biraz daha geliştirmişlerdi. Tether jailbreak’de telefonunuzun pili biterse ya da kapatırsanız bilgisayarınıza (ve RedsnOw programına) bağlamadan tekrar açamıyorsunuz. “semi tether” jailbreak ile telefonunuzu açabiliyorsunuz ancak jailbreak özellikleri iPhone’unuzu tekrar pc’ye bağlayana kadar tamamen çalışmıyor.Bildiğiniz gibi iOS 4.3.3, jailbreakme.com sitesinden zahmetsiz ve tam olarak jailbreak edilebiliyor. Eğer daha önce telefonunuzu jailbreak yapıp Cydia üzerinden “SHSH Blob” unuzu kayıt ettiyseniz herhangi bir sürümden kolayca 4.3.3’e geri dönüş de (downgrade) yapabilirsiniz. iDevice’larınızdan birini ilk kez jailbreak yapıyorsanız, her ne kadar basit bir işlem gibi olsa da iphone’nunuzun işletim sisteminin (iOS) bozulma ihtimali olduğunu hatırlatmakta fayda var. Herhangi bir sorun olması  halinde normal şartlarda yeniden kurum ile her şey düzelecektir ama tabi ki bunun da garantisi yok. Tether olmasına rağmen ve az da olsa telefonunuzu bozma riski olmasına rağmen halen iOS 5 ya da iOS 5.0.1 sürümlü telefonunuza jailbreak yapmak istiyorsanız tutorial‘ımızda adım adım nasıl jailbreak yapacağınızı bulabilirsiniz.


4 Yorumlar

Seninkini ekle
 1. 1
  IPHONE 4

  neye dayanarak böle bi yazı yazabiliyorsunuz anlamak mümkün değil..ipod da bu yöntem olabilir belki ama iphone4 5.0.1 yüklü cihazda maalesef semi tethered yapana rastlamış değilim formlarda da ararsanız bulursunuz…zaten redsnow 9.9b8 5.0.1 i select ipsw de görmüyor.. 5.0 ı görüyor ama sonuçta boot tethered olmuyor cydia simgesi boş şekilde geliyo her seferinde 🙁 lütfen yaptıktan sonra yazın bu tür haberleri sallamayın please….

  • 2
   Gunay Oksar

   iOS 5.0.1, iphone 4S’te sorunsuz olarak “tether jailbreak” oluyor. Telefonunuzun 5.0.1’de olduğuna emin olduktan sonra Tutorial’ımızdan nasıl ‘tether jaılbreak’ yapacağınızı görebilirsiniz.

   ‘Semi tether jailbreak’ için ise normal jailbreak işlemi tamamlandıktan sonra Cydia’dan “BigBoss repo: http://thebigboss.org/semitether” “patch” ini indirmeniz gerekiyor. Yani ilk Jailbreak işleminden sonra ‘Semi Tether jailbreak’ kendinden çalışmıyor.

   Elimizden geldiğince iphone’nunu Jailbreak yapmak isteyen okuyucularımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ancak özellikle jailbreak ile ilgili programlar herzaman yüzde yüz çalışmamaktadır ve iphoneturka.com bu konuda herhangi bir garanti vermemektedir. Yorumlar seviyeli olduğu sürece sitemizden yayımlanacaktır ve mümkünse birebir de cevap vermeye çalışıyoruz.

 2. 3
  cihan

  bendende usadan gelen at&t bir iphone 4 var. 5.0.1 versiyon 4.8.11
  dün doğubankta 2 yere sordum şu an kırılamayacağını söylediler. 2-3 belki 9 ay bile bekleyebileceğimi söylediklerinde morlim çöktü resmen 🙁 ne yapacam bilmiyorum benim gibide çok kişi varmış.

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.