iPhone’unuzun Home tuşunun hassasiyeti nasıl düzeltilir


Tahmin ediyorum ki bu durumla bir çok kişi yüz yüze kalmıştır, iPhone’un Home tuşu ilginç bir şekilde 2 kere basmaya ya da tek basmaya çok iyi tepki vermemeye başlamış olabilir. Şahsen bu durum benim açımdan zaman zaman çok can sıkıcı bir hal almıştı.

Ancak neyseki bu durumu düzeltecek bir yöntemle karşınızdayız. Aslında çok ilginçtir ki Apple aslında bizi düşünmüş ama bizim haberimiz yokmuş. Home tuşunu tekrar kalibre etmek diye bir yöntem mevcut biz de size bunun nasıl yapılacağını adım adım anlatalım.

Adım 1: iPhone’la beraberinde hali hazırda yüklü olan Apple uygulamalarından birini çalıştırın (Örneğin: Borsa, Hava durumu gibi)

Adım 2: iPhone’unuzun üst tarafında yer alan kapatma tuşu ile Home tuşuna ekranda ‘Kapatmak için kaydırmanızı belirten’ uyarı gelene kadar aynı anda basılı tutun.Adım 3: Üst tarafta yer alan kapatma tuşundan elinizi çekin ancak Home tuşuna basılı tutmaya ta ki ‘Kapatmak için kaydırmanızı belirten’ uyarı kaybolana kadar devam edin

İste bu kadar, artık Home tuşunun daha hassas ve düzgün çalıştığını göreceksiniz.

16 Yorumlar

Seninkini ekle
  1. 9
    Ferit Balaban on Facebook

    ya benim iphone 3gs var ben ios 5.0.1 yüklemeye çalıştım ve hep hata veriyor diyor ki bağlantı zaman aşımına uğradı veya bağlantı kesildi benim modemimde böyle bi sorun yok nasıl güncelleme yapabilrim telefonuma ??????????????

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.