Apple resmen iPad 3’ü 7 Mart Çarşamba günü tanıtacağını açıkladı, ipuçları burada!


Daha önce size tahminimizi ve söylentileri paylaştığımız iPad 3 (belki de iPad HD, henüz ismi kesinleşmedi) için Apple tanıtımı için davetiyeleri resmen göndermeye başladı.

7 Mart yani haftaya Çarşamba Türkiye saati ile saat 20:00’de San Francisco Yerba Buena Center for Arts’ta tanıtım etkinliği gerçekleştirilecek. Davetiyeden bazı ipuçlarını inceledik, yazımızı okumaya devam edin…

Davetiyede yer alan resimde yer 3 uygulama ikonunu görüyoruz ve içerisinde bazı ipuçları barındırıyor aslında: Harita ikonu Apple’ın adresini ifade eden 1 infinite loop, yani etkinliği Apple’ın düzenleyeceğini; Takvim ikonu 7 Mart Çarşamba ne zaman olacağını ve Keynote uygulamasıyla da etkinliğin tanıtım amacıyla olacağını belirtiyor.

Ayrıca resimin üstünde yer alan;

We have something you really have to see. And touchyani Türkçe ifade ile;

Biz de gerçekten görmeniz gereken bir şey var. Ve dokunmanız gerekenBurada belirtilen ‘Biz de gerçekten görmeniz gereken bir şey var‘ ifadesindeki ve görüntüden de anlaşılacağı gibi çok uzun zaman önce bizim de belirttiğimiz Retina Display ekran çözünürlüğü (2048×1536 piksel) ifade edilmeye çalışılmış gibi gözüküyor. Resim de ilginç olan bir şey ise fiziksel ‘Home’ tuşunun gözükmüyor olması, tabi iPad 3’ün fotoğrafının dik konumda tutularak çekildiğini düşünüyoruz, bu yönde tahmin yürütmeye çalışıyoruz.

Son gelen bilgilere göre kesin olmamakla beraber iPad 3 işlemcisinin, beklenen quad-core A6’nın aksine iPad 2’de kullanılan A5 işlemcisinin biraz daha gelişmiş bir versiyonu olan ve ekstra grafik işlemci takviyeli dual-core A5X olacağı.

7 Mart’ta iPad 3 ile ilgili anlık bilgiler aktarmak için hazırlıklarımıza başladık. Tanıtıldığı an her tür bilgiyi sitemizden ve Facebook sayfamızdan anlık olarak sizlere aktarmaya çalışacağız.

1 Yorum

Seninkini ekle

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.