Wirofon uygulaması nihayet güncellendi!


Ama yapmasanız daha iyi olur! Belki bu yorum biraz ağır oldu fakat uygulama genel anlamda o kadar baştan savma ki, hayal kırıklığımızı belirtelim istedik! Güncellemede “Hatalar giderildi, 3G ile bağlantı kurma özelliği eklendi ve yeni özellikler eklendi” şeklinde kısa bir açıklama var ancak başka bir detay yok! Herhalde biraz gizemli olsun istediler. İşin ilginci gelen yeniliklerden biri olan “Kota bilgileri” özelliği hiç çalışmıyor bile!

Lakin yine de kabul etmek lazım ki, Wirofon uygulaması şu veya bu şekilde çalışıyor ve süper olmasa da iş görüyor. Esasında Türk Telekom’un Wirofon IP telefon servisi gayet başarılı ve de uygun fiyatları ile iyi bir alternatif. Bilmeyenler olabilir: Wirofon ile internet bağlantısının olduğu her yerde, web üzerinden, ev telefonunuzun tarifesiyle konuşabilir hatta kurulumunuzu tamamladığınızda, size özel 0850 ile başlayan Wirofon numaranızdan dışarıdan arama kabul edebilirsiniz.Wirofon’un iPhone uygulamasına gelecek olursak, yaklaşık 2 sene önce Türk Telecom Wirofon servisini başlatır başlatmaz iPhone uygulamasını da hızlı bir şekilde App store’da bedava olarak Wirofon sahiplerinin hizmetine sundu. Buraya kadar her şey çok iyidi. Hatta uygulama ilk sürüm için gayet başarılıydı. Ama gelin görün ki o günden bugüne uygulama bir kere dahi güncellenmedi (belki bir kere güncellenmiştir fakat o da öyle önemli bir yenilik getirmedi). İlk ciddi güncelleme bugün geldi! iPhone Wirofon uygulamasının özelliklerini aşağıda sıralamadan önce belirtelim: Türk Telekom sabit hattına sahip olan herkez hiçbir ücret ödemeden bir Wirofon hesabı açabilir. Hatta yurtdışında yaşayanlar için de Wirofon servisi var. Daha fazla bilgi için, Wirofon için özel hazırlanmış ama pek de sık yenilenmeyen sitesine bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Wirofon uygulamasını iPhone, iPad ve iPod’larınıza yükleyerek, dünyanın neresinde olursanız olun internet bağlantısının olduğu her yerde, iPhone’unuzdan ev hattı tarifenizden görüşme yapabilirsiniz. Ayrıca Türk Telecom’un Wirofon’da sürekli bedava dakika promosyonları yaptığını da hatırlatalım.

 • Yeni güncelleme ile artık 3G üzerinde de görüşme yapabiliyorsunuz.
 • Uygulama açık olduğu sürece size verilen 0850 ile başlayan Wirofon numaranızdan dışarıdan arama kabul edebilirsiniz.
 • Uygulamaya birden çok hesap ekleyebilirsiniz ancak hepsini bir arada kullanmanız mümkün değil!
 • Uygulama içinden direk olarak kontak listenizden bir numarayı arayabilirsiniz. Ayrıca geçmiş aramalar yine uygulama içinde ayrı bir menüde kayıt ediliyor.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu app esasında işimizi görüyor ama nedense birçok basit özellik, geçen bu kadar zamana rağmen halen mevcut değil. Örneğin; • Arka planda çalışmıyor.
 • Hesap bilgileriniz için bir menü yok.
 • Kota bilgileri güzel fikir ama henüz çalışmıyor.
 • 3G özelliği de eklenmiş olması güzel ama neden uygulamayı her açtığınızda bu seçimi yapmak zorundayız anlamak mümkün değil. Halbukim menüde bu ayar zaten ayrıca var.
 • Dizayn ve app logo’su çok sıkıcı ve aynı çıktığı gün gibi duruyorlar. Retina ekran çözünürlüğü dahi yok.

Dediğimiz gibi servis gayet başarılı ama iOS uygulaması potansiyelinin %50’sini dahi vermiyor.

Wirofon’u cihazlarınıza bu linke tıklayarak indirebilirsiniz.

2 Yorumlar

Seninkini ekle
 1. 2
  Ercan Koc

  ben windows XP ye indirdim ve kurdum .eski sürüm en azindan calisiyordu.bu yeni sürümde ses cihazlari secme menüsü eklenmis.skype ve voipconnect ile sorunsuz calisan usb telefonum bu yeni sürümde calismiyor.birisi aradimi görebiliyorum ve yesile tikladigimda baglanti kurluyor ama beni arayani duyamiyorum.bu sürümler iyice denenmeden kullaniciya sunulmamali.

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.