Yeni iPad ve iPad 2 için Kılıf İncelemesi: Speck PixelSkin HD Wrap


Uzun zamandır incelemeyi düşündüğümüz ‘Speck PixelSkin HD Wrap’ gibi uzun bir isme sahip iPad 2 kılıfını yeni iPad ile de test ettikten sonra bir incelemesini yapmaya karar verdik.

Speck hem iPhone hem de iPad serileri için sürekli yeni ürünler çıkaran ve oldukça şık ürünlere sahip bir firma. Biz burada iPad 2 ve yeni iPad’i tamamen çevreleyip saran modeli olan PixelSkin HD’yi incelemeye başlayalım.

PixelSkin HD, 4 farklı renk seçeneğiyle sunuluyor, iPad’inizi renklendirmek ve hafif parlaklık katan bir kılıf arıyorsanız bu aradığınız ürün olabilir.

Bizim incelememiz de Kobalt Mavisini kullandık. Tasarım olarak tamamen kenarları arka tarafı ve ön tarafta kapak modeliyle çevrelenmiş bir tasarıma sahip. Burada hemen öncelikle kapağının Smart Cover özellikli olmadığını yani kapağı kapattığınızda iPad’i uyku moduna geçirmediğini belirtelim. Ancak buna rağmen fotoğrafta da görüleceği kapağın içinde  siyah bir çizgi  (ilk izlenimde mıknatıs gibi görünen) şeklinde görünen bölüm, hafif tutucu özelliğine sahip ve de bu sayede kapağı kapattığınızda kapağın düzgün bir şekilde bükülmeden tutunmasını sağlıyor.

Ürün aslen iPad 2 için çıkartılmış olmasına rağmen, Yeni iPad’e de tamamen oturuyor ve hiçbir sorun yaratmıyor. Bunun sebeplerinden biri de belki iPad’i çevreleyen kısmın elastik bir yapıda olması. Çevreleyen kısmın sert plastik olması sorun çıkartabilirdi ama bu model hem iPad 2 hem de iPad’e tam oturuyor.

 Tasarımında dikkat edebileceğiniz gibi kareler kullanılmış, ürüne adını veren PixelSkin’de buradan geliyor aslında. Bu kareler tümsek bir şekilde oluşturulmuş ve elde kaymasını engelleyecek şekilde elde tutunmasını sağlıyor. Ancak kaygan bir zemine koyarsanız kaymamasını beklemeyin, ancak el için yeterli kaydırmazlığa sahip. Kare olmayan tümseklerin kenarları ise ışık vurduğu zaman güzel bir yansıma ve hoş bir görüntü oluşturuyor. 

Ürünün logosu, kapağı açtığımız bölümde konumlandırılmış

Hoparlör çıkışı, şarj bölümü, kulaklık girişi, arka kamera, ve mikrofon delikleri çok iyi bir şekilde konumlandırılmış ve bir çok üründe yaşanan bu bölümlerde kayma ve üstüne gelme sorunları göze çarpmıyor. Ayıca ses ve Power butonlarının üstü yine materyal ile kaplanmış ve o kısımları doldurulmuş ve kullanımda rahatsız etmiyor.

 

Smart Cover’ın sleep özelliği olmasada Smart Cover’ın 3 parça katlanma özelliğinden esinlenilmiş. Bu sayede hem yatay hem de dikey olarak kullanım imkanı sağlıyor.

 

Kısaca bu kılıf hem iPad 2 hem de Yeni iPad’e uyması ile bir avantaj elde ediyor. Bunun yanı sıra tasarımı ve materyali gerçekten kaliteli bir görünüm sergiliyor. Smart Cover’daki Sleep özelliği olmaması bir dezavantaj gibi gözükse de piyasada bu tip çevreleyen ve sıkı bir şekilde saran çok fazla kılıfa rastlamak da pek mümkün değil.

Ürün ülkemizde de satılıyor ve piyasa fiyatı 119TL .

6 Yorumlar

Seninkini ekle
 1. 2
  Gokhan Darcan

  Merhaba Serkan,

  Yazıyı yazdığımız donemde ürünün yeni iPad’e özel versiyonu çıkmamış ancak iPad 2 versiyonu iPad için de kullanilabildiginden bahsetmiştik.

  Yukarıda göndermiş olduğunuz linkteki ise yeni iPad için çıkartılmış modeli. Bu modelle birlikte iPad 2’de olmayan smartcover özelliği gelmiş bulunuyor.

  iPad 2 versiyonu ve özelliklerini bu linkten bulabilirsin: https://www.speckproducts.com/tablet-ipad-cases/pixelskin-hd-wrap-for-ipad-2.html

  iPad 2 versiyonu yeni iPad ile de düzgün bir sekilde kullanılabiliyor, boyutlar neredeyse aynı. Aralarında fiyat farkını değerlendirmek isteyenler olabilir amerika satış fiyatları arasında 10$ bir fark bulunuyor. Ancak smartcover özellikli modelini almak daha iyi olacaktır, yeni iPad sahipleri için bu açıklamayı yapmak istedim.

 2. 3
  Serkan

  Öncelikler cevap için teşekkür ederim. Bu kılıfı kullanan vatandaş bir forumda İpadin bu kılıf içine yerleştirmesinin çok zor olduğunu milimetrik yerleştiğini, hatta ön camdaki koruma film yüzünden bile ipadin kılıf içine sığmadığını belirtmiş. Takarken zaten film bi yerlerden de kalkıyor vs. demiş. abartılmış gibi geldi ama doğrumu acaba. Filmsiz kullanmak istemem.

  • 4
   Gokhan Darcan

   Kılıfı üzerinde film olmayan bir iPad’de denedik. Ancak normalde kaliteli ve çerçeveye tam oturan bir film ile bir sorun olacağınız sanmıyorum. Çünkü bu kılıf iPad 2’ye göre hazırlanmış olmasına rağmen yeni iPad (iPad 3) bir film kalınlığından daha fazla iPad 2’den kalın olmasına rağmen sorunsuz oldu. Ancak tabi bunu deneyip görmek lazım, ancak şunu söyleyebilirim zaten her tarafını koruyan bir kılıf alıyorsanız film almaya ihtiyacınız olmadığını düşünüyorum. Zaten ekranın üzerinde kapak oluyor, ancak kullanırken düşürebilirsiniz ama takdir edersiniz ki bu bir iPhone gibi ayak üstü , otobüste vs kullanılabilen bir şey değil. Ya da cebimize soktuğumuzda bozuk para tarafından çizilme şansı az ama tercih meselesi tabi..

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.