iOS 5.1.1′li iPad 3, iPad 2 ve iPad 1 nasıl Untethered Jailbreak yapılır? (Windows)


Burada sizlere iOS 5.1.1 yüklü iPad 1, iPad 2 ve Yeni iPad’inizi (iPad 3)  Absinthe’in Windows versiyonu ile nasıl Untethered Jailbreak yapacağınızı anlatmaya çalışacağız.

Uyarı: Devam etmeden önce iTunes ile iPad’inizin yedeğini almanızı öneriyoruz, işlem sırasında fotoğraflarınızın kaybolma ihtimali olabilir.
Uyarı 2: Daha önce 5.1.1’e geçmediyseniz ve Unlock ihtiyacınız varsa cihazınızın baseband’ini güncellemeden iOS 5.1.1’e geçmeniz gerekiyor.

Adım 1:
Absinthe’in son versiyonunu buradan indirin.

Adım 2:
İndirmiş olduğunuz zip dosyasını açın.

Adım 3:
Zip dosyasını açtığınız yerdeki absinthe-win-2.0.exe dosyasına çift tıklayın.

Bu işlem sonucunda absinthe-win-2.0 adında bir klasör oluşacak.

Yeni oluşan klasörü açın ve absinthe.exe dosyasını çalıştırın.

Adım 4:
iPad’i USB ile bilgisayara bağlayın. iPad’de kilit şifresi ve VPN ayarlarının olmadığından emin olun.

Adım 5:
Jailbreak butonuna basarak başlayın

Adım 6:
Uygulama bir kaç adımda Jailbreak işlemini gerçekleştirecek: jailbreak başlatılıyor, jailbreak datası gönderiliyor, final jailbreak datası gönderiliyor, yeniden başlatılmak için bekleniyor, ve tamamlanmak için işlem bekleniyor aşamaları.
Adım 7:
Jailbreak işlemi tamamlandığına dair uyarı verilecek.

Adım 8:
Birazdan iPad’de Cydia logosunu göreceksiniz!

7 Yorumlar

Seninkini ekle
 1. 2
  Gny gld

  Merhabalar, benim ipad’im yurtdisindan geldi, pasaporta kaydettirmem 1 haftayi bulacak. Kaydettirmeden once jail break yapabiliyor muyum, yoksa once kaydettirmem mi gerekiyor?

 2. 3
  komutan

  ipad 3 wifi için denedim. Evet gerçekten de 5 dk sürüyor. yalnız kurulunca cydia yı hemen calıstırmayın bi bes dakkika zaman verin kendine gelsin. İşi biten pencereyi de kapayın. Çok iyi ve basit anlatmıssınız insan ipad’ime bir şey olur mu diye korkmuyor.
  Teşekkürler

 3. 4
  sait

  Arkadaşlar ben ipad 3 üme unlock yapmadım ios tan da fazla anlamıyorum ve jailbrak yapamadım android ten anlıyorum nasıl unlock ve jailbreak yapabilirim

 4. 5
  alperen

  böyle şeylerden hiç anlamam telim android ipadim için jealbreak yaptım çok güzel anlattmışısınız tıkır tıkır teşekkürler

 5. 6
  yigitsah

  rusya da yaşıyorum ipad 3 alıcam sürümü 5.1.1 olması yeterli mi jailbreak için yoksa başka bişeylerde mi lazım rusya dan aldığım bir ipad3 jailbrea yapabilirmiyim ,?

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.