iPhone 5S Haziran’da çıkıyor ve 6 farklı renkte satılacak!


Yeni iPhone’un yaz başında çıkacağına dair haberler çoğalmaya devam ediyor. Son dedikodulara göre bu tarih Haziran başı, hatta Mayıs sonu bile olabilir. Ayrıca birden fazla analist yeni iPhone’un siyah ve beyaz dışında sarı, mavi, pembe ve gri renklerinde de satılacağını iddia ediyor. Son çıkan iPod Touch’un başarısı göze alınacak olursa bu bilginin doğru olma ihtimali yüksek. Yalnız daha önce Apple ürünleri ile ilgili yaptığı doğru tahminlerle meşhur olan ünlü analist Brian White’in daha farklı bir iddiası da var.

White’a göre, yeni iPhone sadece farklı renklerde değil aynı zamanda farklı ekran ölçülerinde de satılacak. Eğer bu haber de doğruysa yeni iPhone’un, 3.5 ve 4inch ebatlarında satılmasını bekleyebiliriz. Aslında rekabetin iyice kızıştığı şu dönemlerde Apple’ın standart’ı bozmadan farklı kesimlere hitap eden ürünler sahip olabilmesi açısından baktığımızda bu da inanması güç olmayan bir haber gibi duruyor.Yeni iPhone’un adı çok büyük ihtimalle iPhone 5S olacak ve muhtemelen daha iyi kamera, güçlü pil ve NFC donanımlarına sahip olacak.

iPhone 5, Eylül ayının ortasında çıkmıştı ve aslında yeni iPhone’un 1 sene sonra çıkması bekleniyordu. Eğer gerçekten Haziran’da çıkarsa ne 1 sene takvimine uyuyor ne de bazı analistlerin iddia ettiği gibi ve aynı iPad 4. jenerasyon’da olduğu gibi 6 ay takvimine uyuyor. Kimi araştırmacılar Apple’ın artık senede bir yerine 6 ayda bir, biri yeni dizayn diğeri ise 3GS ve 4S’te olduğu gibi sadece iç donanımsal (işlemci, pil, kamera vs. gibi) değişikliklere sahip iPhone, iPad ve iPod Mini modelleri çıkaracağını düşünüyor. Ama dediğimiz gibi Haziran bu takvime uymuyor. Eğer Apple Nisan ayı civarlarında yeni bir iPad ve iPad mini çıkarırsa bu haberler gerçekleşmiş olacak ve işte o zaman Apple’ın iPhone 5S’i, Eylül ayından daha önce çıkarmasını bekleyebiliriz!

  

Kategoriler
Etiketler

5 Yorumlar

Seninkini ekle
 1. 3
  yokyok

  Daha 5 i yeni almışkn eğer 5s modelini çıkarırlarsa apple ürünlerini kullanmayı tamamen bırakacağım ( Apple’de çok da tın dediğinizi duyar gibiyim ama son tüketiciyi enayi yerine koymasından da bıktım )

 2. 4
  alaattin dede

  önceden yaptığım araştırmalara göre dediğiniz Iphone 5s Iphone 6 olarakta piyasaya sürülebilir ve edindiğim bilgilere gore agustos ayında piyasaya surulecegını bılıyorum özellik olarak çift flaş ve surumun 7(ios 7) olacagını okumustum belkı bıraz abartı gıbı dursada ne olacagı hıc bellı olmaz samsung s4 modelınden sonra Iphone hazıran ayını oteye gecırecegını dusunmuyorum. Samsung s4 demısken goruslerımı paylasmak ısterım s4 bir cok goz dolduran ozelliğe sahip olsada bence Iphone’nın yerını tutamaz neden die sorarsanız yanı soyle örnek vererek anlatayım 3g(Görüntülü Konusma) cıktıgında 3g lı telefon aldı gerıye donup su soruyu sordugunda “kac kere görüntülü konusma gerceklestırdın ?” emınım 2 elın parmaklarını gecen nadır gorulur artık o var elımızın altında dıe kimse fazla ilgi göstermedı simdi samsung s4 sıradanlıgı goz ardı ederek cok fazla ozellıgı bır arada topladı artık guclu bır adım atmak ıstercesıne sol kroseyle s4 geldı ama emınım Iphonenın yenı urunu cıktıgında s4 ıkıncı planda kalacaktır yazacak cok sey var……

 3. 5
  köksal

  alaattin kardesm aynen katılıyorm sana şuan samsng s4 herkesn göznde iphone bitti diyor suan hemen hemen herkez iphone 6 çok fena çıkarr bnce s4 ezip gecicekdr eğer özellikli yaparsa tabi adamlar 4s kamera 8 di 5dede 8 aynı işte bu olmadı 8 yerne 12 ypsaydı 4ve 4s ve 5 iphone hç özllk ypmadı demkki 6 ya sakladı nyse 6 bkliyorm bklam nasl gelicek iphonenin gercek sahibi öldü ölmesydi varya suan samsng köse konuşmazdı

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.