Rahatsız Etme Özelliği Sorunu Hakkında


iOS 6 ile gelen yeni özelliklerden bir tanesi olan Rahatsız Etme (Do not Disturb) özelliği 1 Ocak 2013′den itibaren düzgün çalışmamaya başlamıştı. Problem, ayarlanan saatler dışında da bu özelliğin devreye giriyor olması! Hatırlayanlar olacaktır, geçtiğimiz yıllarda da benzer sorunlar alarm’da yaşanmıştı ve gözüken o ki Apple bu problemlerden ders çıkarmamış.

Ancak, Apple bu sefer en azından sorunu daha hızlı tespit etmiş olacak ki, hızlı şekilde problem olduğunu kabul eden bir açıklama yaptılar ve hemen arkasından sorunun 7 Ocak’tan sonra otomatik olarak düzeleceğini duyurdular!Bu durumda sorun 7 Ocak’a kadar düzelmeyeceği için Rahatsız Etme özelliğini kullananlar, bu özelliği el ile açıp kapatmak durumundalar.

Rahatsız Etme ayarı düzgün çalıştığı zaman esasında oldukça faydalı bir özellik.  Ayarlar menüsü altından Rahatsız Etme seçeneği aktif edip daha sonra da Bildirimler menüsü altından Rahatsız Etme ayarı yapılabiliyor. Bu sayede bu özellik, dilediğimiz saatler arasında devreye giriyor. Rahatsız Etme ayarının çalışma prensibi de çok basit. Örneğin gece 00:00 ile sabah 06:00 arasında hiç bir şekilde rahatsız edilmek istemiyorsanız Rahatsız Etme özelliğini bu saatler arasına ayarlıyorsunuz ve cihazınızın ekranı kilitliyken bu saatler arasında gelen çağrılar direk meşgula düşüyor. Cihazınız belirlenen saat aralığı geçtikten sonra sizi bu çağrılardan otomatik olarak haberdar ediyor.

Kategoriler

2 Yorumlar

Seninkini ekle
  1. 2
    Yusuf

    Iphone4 rahatsiz etme modunda takıldı kaldi bu işlemi off yani pasif yapsamda sorun devam ediyor çözümü hk yardim tşkrle r

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.