Ucuz iPhone’un Adı “iPhone 5C” olacak!


Yukarıdaki başlık aslında resmin gerçek olduğunu bilmeden biraz iddialı oldu ancak son bir kaç gündür gelen haberlere bakılacak olursa ve pazarlama stratejisi açısından da düşünüldüğünde gayet kabul edilebilir bir isim!

Bu fotoğraf gerçekten doğruysa iPhone’nun sonundaki “C” çok büyük ihtimal  “Color” yani “Renk” manasına geliyor. Daha önceki iPhone’lardaki “S” harfi “Speed” yani hız manasında kullanılıyordu. Daha önceki haberlerimizde bahsettiğimiz gibi, bu durumda plastik, ucuz diye lanse edilen iPhone aslında iPhone 5’teki dün donanımsal teknik özelliklere sahip olacak ve sadece plastik kaplama ile fiyatının aralığı aşağıya çekilecek. Zaten bu yaklaşım daha büyük pazarlara ulaşmak açısından oldukça doğru bir yaklaşım olarak gözüküyordu ve de isim de doğruysa, Apple çok akıllı bir pazarlama stratejisi yapmış olacak.

Ambalajlarının bulunduğu bir fotoğraf dikkatlice bakarsaniz,  iPhone 5C, iPod Touch 5. jenerasyon’a benzer bir paketleme ile satılacağını görebilirsiniz.

ipod-touch-5g-packaging1Daha öncede duyurduğumuz gibi, yeni iPhone’lar çok büyük ihtimalle Eylül başı tanıtılıp, en geç Eylül sonuna doğru satış çıkmış olacak. Halen bir aydan fazla olmasına rağmen biz de şimdiden heyecanlanmaya başladık. Çünkü bu sene, özellikle Apple’ın son sene içinde Türkiye’ye yaptığı yatırımları artırması nedeniyle gerek iPhone satışlarının en kısa zamanda Türkiye’de de başlayacak olması, gerekse Siri ve Online mağaza ile ilgili önemli beklentilerimiz var.Bilindiği gibi, Apple geçtiğimiz sene içinde iTunes mağazasını Türkiye’de devreye sokmuştu ve Türkiye’de mağaza açmak için çalışmalara başladığını duyurmuştu. Zaten Apple Online mağazanın Türkiye ayağının da en kısa zamanda açılmasını da bekliyoruz.

Kategoriler

1 Yorum

Seninkini ekle

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.