Yeni iPhone’lar 10 Eylül’de tanıtılıyor


Bir çok kaynak Apple’ın iPhone 5S ve iPhone 5C’yi 10 Eylül’de tanıtacağını artık kesin olarak doğruluyor.

Aynı gün iOS 7’nin de diğer tüm cihazlar için çıkartılacağını tahmin ediyoruz. iOS 7 şu an beta 5 sürümünde ve muhtemelen iki beta daha yayınlandıktan sonra son halini almış olacak.

Kimi kaynaklara göre iPhone 5’in direk olarak yerini alacağı iddia edilen iPhone 5C, donanımsal özellikler olarak iPhone 5 ile birebir aynı olacak ama daha ucuza mal edilen plastik bir kaplamaya sahip olacak. Şimdiki iPhone 4 ve iPhone 4S fiyat aralığında yaklaşık olarak 500 $ olabileceği tahmin edilen iPhone 5C, Amerika ve Avrupa’da muhtemelen 13 Eylül sabahı satışa çıkabilir. iPhone 5C’nin hızlı şekilde Türkiye’de de satışa gireceğini tahmin ediyoruz.

iPhone 5S ise Apple’ın “S” sürümlerinde klasik olarak yaptığı daha hızlı, daha güçlü, daha iyi kameraya sahip olacak ve iPhone 5 ile aynı dizaynda olacak. Ayrıca iPhone 5S’in parmak izi okuma özelliği ve çift flaş taşıyacağı da tahmin ediliyor. iPhone 5S, Amerika ve Avrupa’da çok büyük ihtimal 20 Eylül’de satışa sunulabilir ancak özellikle parmak izi okuma işlemini sağlayan donanımının üretimindeki zorluklardan dolayı ilk ay üretimin taleplerin çok altında olacağı tahmin ediliyor.iPhone 5s’in Türkiye’ye gelmesi Kasım hatta Aralığı bulabilir diye tahmin ediyoruz ancak bir ihtimal Apple bu sene Türkiye’yi ikinci bölge satışlarına dahil ederse belki Ekim’de iPhone 5S resmen Türkiye’de satışa sunulabilir.

Gözüken o ki Apple çoktan her iki iPhone’un da üretimine başlamış. Çünkü daha önce da çıkmasına yakın Apple ürünlerinin taklit tasarımlarını birebir doğru yapan bir Vietnam sitesi iPhone 5S ve iPhone 5C’ye ait yeni görseller yayınlandı. Resimleri aşağıda bulabilirsiniz.

Biz iPhoneTurka ekibi olarak son 1.5 senedir olduğu gibi tanıtım sunumunu birebir yazılı ve resimli olarak facebook etkinlik sayfamızdan dünya ile aynı anda okuyucularımıza aktaracağız.

Soldaki kılıflı iPhone 5, sağdaki ise iPhone 5C

iphone 5S iPhone 5C_12

Alt iPhone 5, üst iPhone 5C

iphone 5S iPhone 5C_11

iPhone 5C

iphone 5S iPhone 5C_10

Alt iPhone 5, üst iPhone 5C

iphone 5S iPhone 5C_9

Alt iPhone 5, üst iPhone 5C

iphone 5S iPhone 5C_8

Arkadaki kılıflı iPhone 5, öndeki  ise iPhone 5Siphone 5S iPhone 5C_3

Alttaki iPhone 5, üsteki iPhone 5S

iphone 5S iPhone 5C_4Alttaki iPhone 5, üsteki iPhone 5S

iphone 5S iPhone 5C_5

Soldaki kılıflı iPhone 5. Sağdaki ise iPhone 5S. Bu resimden iPhone 5S’de cift flaş olduğu görünüyor.

iphone 5S iPhone 5C_6

Öndeki iPhone 5C ve arkadaki iPhone 5S

iphone 5S iPhone 5C_7

Soldaki iPhone 5C ve sağdaki iPhone 5S

iphone 5S iPhone 5C_2

iPhone 5, iPhone 5C ve iPhone 5S

iphone 5S iPhone 5C

Kategoriler

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.