iOS 7 çıktı!


WWDC 2013’te tanıtılan ve Apple’ın iPhone 5C ve iPhone 5S tanıtım etkinliğinde 18 Eylül’de herkesin kullanımına açılacağını belirttiği yeni iOS 7 çıktı!

iOS cihazınızın yazılım güncelleme bölümünden güncellemeyi yapabilirsiniz, halen gözükmüyor ise bir süre sonra tekrar deneyin.Önemli Uyarı: Eğer iOS cihazının çalışması için unlock veya Jailbreak ihtiyacınız varsa iOS 7’yi kesinlikle yüklemeyiniz. Şu an için bilinen iOS 7 Jailbreak ve Unlock yöntemi bulunmamaktadır. Böyle bir beklentiniz varsa bir süre daha iOS 7’den uzak durmanız iyi olacaktır.

iOS 7 yeni çıkan cihazlar iPhone 5S ve iPhone 5C’de cihazlarla birlikte yüklü geliyor. iOS 7; iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPad mini, iPad 2, iPad (3. jenerasyon), iPad (4. jenerasyon), iPod touch (5. jenerasyon) ile uyumlu olacak. Daha önceki iOS cihazlar bu güncellemeye sahip olamayacak yani iPhone 3GS sahipleri de artık yeni iOS güncellemesi alamayacak.Bazı özellikler iOS7’de tüm cihazlarda çalışmayacak, aşağıda kısaca bu özelliklerden ve hangi cihazlarla uyumlu olacağını paylaşalım:

  • AirDrop – iPhone 5, iPad 4, iPad mini, iPod touch (5. jenerasyon)
  • Swipe & Panorama Fotoğraflar – iPhone 4S, iPhone 5, iPod touch (5. jenerasyon)
  • Kare fotoğraf ve video formatları – iPhone 4 ve daha yeni iPhone’lar, iPad (3. jenerasyon)  ve daha yenileri, iPad mini, iPod touch (5. jenerasyon)
  • Kamera uygulaması için filtreler – iPhone 5, iPod touch (5. jenerasyon)
  • Fotoğraf uygulaması için filtreler – iPhone 4 ve daha yeni iPhone’lar, iPad 3 ve daha yenileri
  • iTunes Radyo – Müzik uygulaması içinde tüm iOs 7 cihazları

iOS 7 IPSW dosyalarına tüm IPSW dosyalarının linklerini yayınladığımız sayfamızdan ulaşabilirsiniz:
http://iphoneturka.net/sozluk/tum-ios-ipsw-firmwareleri/ ‎

iOs 7 hakkında detaylı inceleme ve yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

7 Yorumlar

Seninkini ekle

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.