Türkiye’de ilk Apple Store 5 Nisan’da Zorlu Center’da açılıyor!


Yüzdük yüzdük artık kuyruğuna geldik. Apple Store’da da hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor ve artık Zorlu Center’daki beyaz brandalı kapalı kapılar artık Apple Store’un 5 Nisan’da açılacağını işaret eden görsellerle süslenmiş durumda.

Apple Store’un açılması uzun bir zamandır yılan hikyesine dönmüştü ancak şu an artık tüm gecikmelerin ardından 5 Nisan 2014 Cumartesi saat 10:00’da açılacağı kesinleşmiş oldu.

Apple Store’un şu an içini gösteremesek de sizlere son halinin görüntülerini ve de Zorlu Center’a gelip göremeyenler için yapısının nasıl bir mimaride olduğunu özetlemeye çalışalım.Apple Store – Zorlu Center Avlu (Meydan Katı) Panaromik görünüm
appleturkiye-05

Apple Store Zorlu Center’in açık alanda avlusunda (Zorlu Center Meydan katı) kare şeklinde bir alandan aşağı AVM içerisine doğru toplam 3 kat görünümünde bir yapıya sahip olacak. Ancak bu Zorlu Center avlusunda olacak bölüm sadece giriş amaçlı kullanılacağından burada bir sergileme olmayacak ancak New York’taki 5th Avenue’da yer alan Apple Store mağazası gibi camlı küp şeklinde bir giriş yapılmış durumda.

Apple Store – Zorlu Center Avlu (Meydan Katı) girişi – Hummalı çalışma devam ediyor
appleturkiye-02

Hemen altında yer alan 2 katlık kısım ise Zorlu Center AVM içinde yer alıyor. AVM içerisindeki 2 katta da Apple Store sergilemesi olacağını görebiliyoruz.

Apple Store – Zorlu Center Boğaz Katı girişi

appleturkiye-03

Apple Store – Zorlu Center Boğaz katındaki asma giriş ve alttaki Metro Katı görüntüsü
appleturkiye-01

Özellikle avlunun altında kalan katta (Zorlu Center Boğaz Katı) çekmiş olduğumuz fotoğrafta da görebileceğiniz gibi Apple Store’un en üst dış avludan en alt kata kadar ağırlıklı Cam bir yapıda olacağı görülüyor. Avlunun altındaki girişden de bu açıkça görülebiliyor.

Apple Store – Zorlu Center Metro Katındaki giriş yanındaki davet sloganı
appleturkiye-04

En alt katta da (Zorlu Center Metro Katı) ayrıca bir giriş olacak ve bu girişten de giriş yapılabilecek. Açıkçası metrekare olarak dünyada en büyüğü olmayacak ancak yapısal mimari olarak dünyadaki en orjinal Apple Store’lardan biri olacağını söylemek yanlış olmayacaktır.5 Nisan 2014 Cumartesi Saat 10:00’da açılacak Türkiye’nin ilk Apple Store’unu dört gözle bekliyoruz.

+ Hiç yorum yok

Seninkini ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.