iOS 7.1.1 Jailbreak oldu


i0n1c kullanıcı adıyla bilinen güvenlik araştırmacısı Stefan Esser dün Twitter hesabından bir açıklama ve fotoğraflı destek ile iOS 7.1.1’in Jailbreak olduğunu açıkladı. Bilindiği gibi son Jaibreak evad3rs ekibi tarafından  iOS 7.0 – 7.0.6 için yapılmıştı.

Aşağıdaki fotoğraf  iPhone 5C ile çekildiği için tüm iOS cihazlarının Jailbreak olduğunu tahmin ediyoruz. Tabi bu tür fotoğraflar her zaman sahte olabiliyor ancak i0n1c daha önce de farklı Jailbreak’ler yayınlandığı için bunun da doğru olduğunu tahmin ediyoruz.JB iphone 5C
i0n1c jailbreak’ın nasıl çalıştığını bir blog ile açıklamış. Oldukça teknik bir yazı ama kısaca özetlemek gerekirse bu son Jailbreak sadece bir kernel hatasını kulanarak iOS’un yazılım dosyalarını erişiyor ve klasörlerde istediği değişiklikleri yapıyor. Bu son kullanıcı için oldukça kolay bir işlem ile jailbreak yapılabileceği manasına geliyor. Comex’in JailbreakMe3 jailbreak’ini hatırlayanlar varsa bu işlemin ne kadar hızlı ve basit olduğunu anımsayacaktır.

i0n1c jailbreak’in henüz tam olarak hangi cihazlarda ve untether mi yoksa tether mi olacağını söylememiş ama  uzmanların beklentisi iPhone 5C ve iPhone 5S dahil tüm cihazlarda ve untether olarak olacağı yönünde.iOS 7.1.1 untether jailbreak ne zaman çıkacak?

Bu sorunun cevabı şimdilik belli değil ama her halükarda bu jailbreak’in son kullanıcını kullanabileceği şekle gelmesi zaman alacaktır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi iOS 7.1.1 Jailbreak’in seri bazı hataları kullanarak değilde tek bir açıktan yararlanarak çalıştığını düşünürsek çok kısa zamanda bu yeni Jailbreak çıkar diye düşünüyoruz.

Her zaman ki gibi tüm gelişmelere ve Jailbreak çıkar çıkmaz yükleme linkleri ve detaylı tutorial’lar sitemizde olacak.

Kategoriler

6 Yorumlar

Seninkini ekle
  1. 6
    hamdi

    S.a kolay gelsın Şimdi benim iphone 4s ve 8.1.3 de eskiden sürüm geri dondurmek zordu ugrastırıcıydı sımdı bunu direk manuel geri almak yada 8x jb varmı ?

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.