Evasi0n’dan sonra 7 güzel Jailbreak uygulaması

By on 05 Şubat 2013

Jailbreak’in en önemli getirisi iOS cihazlarınızı özgürce kullanabilmeniz ve gücünden sonuna kadar yararlanabilmeniz. Daha önce iPhone, iPad ve iPod’larını jailbreak yapan kullanıcılar, beğendikleri Cydia uygulamalarını çoktan Evasi0n ile jailbreak yaptıkları cihazlarına yüklemişlerdir bile.

Ama eğer bu jailbreak ile ilk tanışmanız ise aşağıda bahsettiğimiz ve 2013 yılında güncellenen Cydia’nın vazgeçilmez jailbreak uygulamalarına bir göz atın deriz.

Ayrıca geçen sene yayınladığımız meşhur Jailbreak uygulamalarını incelediğimiz bu yazımıza da bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Tabi bunun daha eski bir yazı olduğunu ve bazı uygulamaların güncellenmemiş olabileceğini de hatırlatmak isteriz.

1. Maps Opener

Google haritialar cihazınızda ki birici tercih ise o zaman bu app tam size göre. Bu uygulama sayasinde Siri ya da HTML linklerinin Apple haritalar değil de Google hartıları açmasını sağlayabiliyorsunuz.2. Quasar

Aynı anda iki uygulamayı görmek  ve açılan pencerelerin boyutlarını değiştirmek isteyenler için gayet başarılı bir çalışma. iPad için dizayn edilmiş olan bu app’ın nasıl çalıştığını aşağıdaki video’da görebilirsiniz.

3. FullForce

iPad için başka güzel bir uygulama. iPad’de çalışan iPhone uygulamalarını tam ekran görmenizi sağlıyor. iPhone Google haritasını iPad ekranında düşünün.

4. NowNowSiri türkçe konuşup anlamıyor ama Google Now anlıyor. Bu uygulama da Siri’yi Google now ile değiş tokuş ediyor. Cihazınızın Home düğmesine basarak Google Now ile Google’un web arama özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

5. Display Recorder

Ekranın resmini çekmek yerine yaptığınız işlemi video’ye çekmek ve aynı zamanda sesli kayıt yapmak istiyorsanız, bu harika uygulamaya hayran kalacağınıza eminiz.

6. iUsers

Apple bunu neden yapmıyor? Aynı PC’deki gibi cihazınıza birden çok kullanıcı eklemenizi sağlayan yararlı bir uygulama.

7. Dashboard X 2.0

Android’in meşhur widget’larını cihazlarında isteyenler için vazgeçilmez bir uygulama. Videoya bir göz atın deriz.

 

Hakkında Gunay Oksar

2007 yılında elime ilk kez aldığım iphone'dan beri özellikle "idevice" diye adlandırılan "post pc" yani kişisel bilgisayar sonrası piyasaya çıkan Apple'ın taşınabilir ürünleri başta olmak üzere, Apple'ın tüm dünyaya yayılmış finansal ve tabii ki görsel başarısını yakından takip ediyorum.

7 Comments

 1. Musti06

  06 Şubat 2013 at 12:33

  Flash player vardı versiyon eski yenisi çıkacakm…ı çalışmıyor…
  Bilen varsa söylesin…

  • volkan

   07 Şubat 2013 at 00:28

   arkadaşlar cydia dan ıpastore yi indirin ınstallous artık yok.

 2. Adnan

  11 Şubat 2013 at 15:13

  Ipastore yi indiremiyorum hata veriyo size match die nedeni nedir çözemedim 3g ile deniyorum olabilîrmi

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

// IFRAME POPUP ADDON