iPhone 5S kesin olarak parmak izi okuyucu özelliğine sahip olacak!


Apple bugün iOS 7 Beta 4’ü yayınladı . Beta 4’te birçok yenilikle beraber henüz mevcut iPhone’larda bulunmayan bir özellik ile alakalı dizinler de bu sürümde kendine yer bulmuş. iOS 7 Beta 4 kodlarında net olarak parmak izi algılayıcı dosyaları bulunuyor!

iPhone 5S ile ilgili en ilginç dedikodu olan “parmak izi okuyucu” özelliği de bu şekilde doğrulanmış oldu. Ekteki resimden de görüleceği gibi, iOS 7 beta 4 kaynak kodları içerisinde ”BiometricKitUI” adlı yeni bir klasör var.parmak izi

Bu gerçekten heyecan verici bir gelişme çünkü daha önce iPhone kadar küçük bir aletde parmak izi okuma özelliği yaygın olarak hiç kullanılmamıştı. Apple’ın daha önce bazı Windows bilgisayarlarda bulunan ve hiçbir işe yaramayan, tamamen kullanışsız parmak izi okuma donanımlarına benzer bir şey yapacağını hiç sanmıyoruz. Bu özellik mutlaka çok iyi çalışıyor olmalı ve de sadece iPhone’un ekranı kilidini ya da bazı şifreleri tutmaktan çok daha fazla işleve sahip olmalı ki Apple bu yatırımı yapmaya karar vermiş.

Daha önce bu konuda yazdığımız detaylı makaleye de buraya tıklayarak bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kategoriler

+ Hiç yorum yok

Seninkini ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.