Jailbreak yapmadan IOS 5’de Emoji ikonları nasıl aktif edebilirsiniz


Hepinizin forumlardan aşina olduğu emoticons (gülen surat, asık surat, göz kırpma ve daha bir çoğu) özellikle Japonların ifadeler için SMS ve web mesajlarında emoticons (ifade simgeleri) kullanırlar, tabi diğer ülkelerde de kullanılır 🙂 İfade simgelerine Emoji adı verilir.. Bu teknik bilgilerden sonra, bu ifade simgelerinin çoğu mobil telefonda standart olarak yer aldığını belirtmek gerek, iPhone dahil.

Apple aynı zamanda firmware 2.0’dan (IOS 2) bu yana standart bir emoji klavyeyi içerisinde barındırıyor ancak Japonya dışındaki ülkelerde aktif durumda kullanılamamaktaydı. Japonya dışındaki kullanıcılar mecburen bazı hack yöntemlerine başvurmak zorunda kalıyordu.Ancak, iOS 5 ile birlikte Apple sonunda Japonya dışındaki kullanıcılar içinde Emoji klavyesini aktif etti. Emoji klavyesini aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz:

Türkçe iPhone’larda:
Ayarlar uygulamasını açın
Genel -> Klavye -> Uluslararası Klavyeler bölümüne gidin
Yeni Klavye ekle tabına basın
Listeden Emoji tabına basın

İngilizce iPhone’larda:
Settings uygulamasını açın
General -> Keyboard -> International Keyboards bölümüne gidin
Add New Keyboard tabına basın
Listeden Emoji tabına basın

..ve bu kadar, Emoji ikonlarını kullanabilmek için yazı yazdığınız zamanlar klavyede yer alan dünya ikonunu tıklayarak Emoji klavyeye geçiş yapabilirsiniz.Emoticonları SMS yazarken, email yazarken ya da not alırken kullanabilirsiniz. Ancak şunu unutmayın bu emoticonlar sadece IOS aygıtlarda çalışmaktadır, yani mesaj gönderdiğiniz zaman karşı tarafın bu ikonları görme ihtimali oldukça düşük, ancak test etmediğimiz ancak duyduğumuz bir bilgiye göre Emoji ikonlu bir mesaj Andorid tabanlı telefona gönderildiğinde de çalışmakta. Ancak biz bire bir test etmiş değiliz..

3 Yorumlar

Seninkini ekle

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.