iOS 3.1.3 iPhone ve iPod touch’lar App Store’dan uygulama indiremiyor


Kullanıcılarımızın bize bildirdiğinde en başta anlam veremediğimiz ancak araştırmalarımız sonucunda ulaştığımız bilgiye göre 16 Aralık’ta Apple’ın yaptığı App Store güncellemesinden sonra iOS 3.1.3 versiyonlu  iPhone ve iPod sahibi kişiler App Store’dan uygulama indiremiyorlar.

Sorunun keşfi aslında bir kullanıcımızın, uygulama indirme butonuna basmasına rağmen hiç bir şekilde uygulama inmeye başlamadığını bildirmesi ile başladı. Uygulamanın INSTALL tuşuna basmasına rağmen hiçbir şey olmuyor ve de uygulamaların ekran görüntüleri de görüntülenemez bir haldeydi.

Araştırma neticesinde yukarıda belirttiğimiz gibi iOS 3.1.3 versiyonundan eski olan kullanıcıların başına geldiğini gördük.

Bunun aslında basit bir çözümü var 3.1.3’deki kullanıcıların yeni sürüme güncelleme yapması. Ancak bu herkes için o kadar da basit değil, çünkü eski iPhone’lar özellikle ilk çıkan iPhone ve iPhone 3G modelleri en yeni sürüm olan iOS 5’e güncelleme yapamıyorlar çünkü iOS yavaş yavaş eski aygıtlara olan iOS desteğini kaldırmaya başladı.Peki bu durumda ne olacak;Aslında bu durum için şu an son kullanıcı olarak beklemekten başka bir çare yok. Şu an için eski iOS’lu iPhone ve iPod touch üzerindeki App Store’dan uygulama yüklemek mümkün değil. Ancak bilgisayarınızda bulunan iTunes ile uygulamaları indirebilir daha sonra iPhone’ununuzu bağlayıp senkronize ederek alternatif bir yol ile uygulama yükleyebilirsiniz.

Apple’ın bilerek ya da bilmeyerek yapmış olduğu güncelleme eski model iPhone sahiplerini maalesef çaresiz bırakmış durumda. Bu durum Apple’ın destek forumlarında açıkça Apple’a iletildi. Umarız Apple bu konuda bir düzeltme yaparak eski iPhone kullanıcılarını bu durumdan kurtarır. Gelişmelerden haberdar edeceğiz.

3 Yorumlar

Seninkini ekle

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.