Tethered Jailbreak’li iOS 5.0.1’iniz nasıl hemen Untethered jailbreak yapılır


Eğer iOS 5.0.1 yüklü iPhone’unuzda tethered jailbreak kullanıyorsanız, herhangi bir bilgisayara ihtiyaç duymadan iOS 5.0.1 untethered jailbreak’e geçebilirsiniz.

Nasıl mı:

Chronic Dev-Team, iPhone Dev-Team’in hemen ardından tethered jailbreak’li kullanıcılara kolayca untethered’a geçirmeye yardımcı olacak bir Cydia uygulaması çıkarttı.

Bu paket ile 5.0.1 yüklü cihazınızı pod2g’nin untethered açığını kullanarak yüklemenizi sağlıyor ve hiç bir başka yardımcı araca veya bilgisayara ihtiyaç duymadan untethered jailbreak’e geçmiş oluyorsunuz.Corona adını verdikleri uygulamaya Cydia’yı açıp aramaya “Corona” yazarak ulaşabilirsiniz, uygulamayı bulduktan sonra yapmanız gereken sadece Install tuşuna basarak yüklemek.Güncelleme: Bazı Jailbreak uygulamalarını çalıştırırken sorun yaşandığı ortaya çıktı (launchctl-related sorunu ve MobileSubstrate-based sorunu), bunun için bir güncelleme çıktı Redsn0w’un yeni versiyonu 0.9.10b3 bu durumları düzeltmiş durumda. Eğer daha önce 0.9.10b1 veya 0.9.10b3 ile Jailbreak yapmış iseniz yeni versiyon ile tekrar Jailbreak yapmanız yeterli olacak, ya da Cydia’da “Corona 5.0.1 Untether” uygulamasının en son versiyonunu indirmeniz yeterli.
Güncelleme 2: Redsn0w 0.9.10b2 ile güncelleme daha önce yaptıysanız, ve sorun gözlemlemiyorsanız 0.9.10b3 ile tekrar Redsn0w yapmamanızı öneririz. Gelen bilgilere 0.9.10b3 ile tekrar Redsn0w yapan bazı kullanıcıların Safari web tarayıcısında sorun yaşadıkları bildirildi. Eğer 0.9.10b2 ile sorun yaşıyorsanız Cydia’daki MobileSubstrate paketini yeniden yüklemeniz sorununuzu giderecektir.

Eğer daha önceden tethered jailbreak yapmadıysanız Redsn0w ile iOS 5.0.1 untethered jailbreak nasıl yapılır tutorial’ımızı okuyabilirsiniz.

5 Yorumlar

Seninkini ekle
 1. 3
  iPhone Turka on Facebook

  iOS 5 ve üzeri sürümler iPhone 3G ile uyumlu değil bu yüzden o sürümlere upgrade yapamazsınız.

  iOS 5 uyumlu Apple cihazları:

  iPhone 3GS
  iPhone 4
  iPhone 4S
  iPod touch 3rd generation
  iPod touch 4th generation
  iPad
  iPad 2

 2. 5
  Apoo Bilek on Facebook

  Arkadaşlar ben yurtdışından gelen iphone 4ümü simkilitli diye kendi bilgisayarım aracılığıyla versiyon 5.0.1e yükselttim. ama herhangi bi değişiklik olmadı. ve hatta daha kötü oldu. şimdi 5.0.1 in sim kilidi kırılmıyor. versiyon 5e yükseltmeseydim sim kilidi kırılıyormuş . ama şuan kırılamıyor. tekrar versiyon 4ede düşürülemiyor .. 🙁 ne yapmam lazım lütfen yardım edin :(:(:(

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.