2012 yılının En Popüler Jailbreak Uygulamaları


2012 yılının iOS 6.x.x versiyonları için Untethered Jailbreak çıkmamasından dolayı önceki senelere göre Jailbreak açısından çok parlak geçtiğini söylemek güç. Ancak Jailbreak geliştiricileri Jailbreak uygulamalarını yapmaya devam ediyorlar.

Burada sizler için 2012 yılında çıkmış en popüler Jailbreak uygulamarını listelemek istedik.

Ayrıca En iyi iOS 6 Jailbreak Uygulamaları ve Eklentileri yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Jailbreak uygulama ve eklentilerinin hepsi Cydia’dan ve Jailbreak’li iOS aygıtlarla indirilebilir.

Aero


Aero iOS uygulama değiştirme işlemine yeni ve farklı bir stil getirerek bu işlemin yapılmasını sağlıyor. Linear, CoverFlow, Rotary, Wheel, Cylinder, Time Machine gibi çeşitli animasyon tipleri ile geliyor.

AnimateLockscreen


AnimateLockscreen iPhone’un durağan sabit kilit ekran görüntülerinin yerine hareketli görüntüleri koymanıza yardımcı oluyor. 1000’lerce animasyon Cydia’da mevcut.

AquaBoard


Bu tweak ise Jailbreak’li iPhone ve iPad’inizin Home ve kilit ekranına dalgalanma efekti ile hareket getiriyor.

AssistantExtensions


AssistantExtensions Siri Jailbreak tweaklerinin en meşhurlarından birisi. Uygulamaları açmanıza, Tweet atmanıza, Ayarları kapatıp açmanıza, parlaklığı değiştirmenize, Springboard’u restart etmenize kadar bir çok kontrol içeriyor.

Bu tweak aynı zamanda diğer developer’lar için bir framework sağlıyor ki bu da onu Siri için önemli aktörlerden biri yapıyor.

Auxo


Bu tweak ile uygulamalar arasında geçişin şekli değil de , var olan uygulama geçiş ekranı içerisinde ikon yerine app’ın ekran görüntüsünün yer aldığı hale gelmesi sağlanıyor. Bu açıkçası 2012’nin en işe yarayan Jailbreak tweak’lerinden birisi.

BrowseInApp


Bildiğiniz gibi email uygulamasında herhangi bir linke tıkladığınızda link email uygulamasından çıkılıp Safari içerisinde açılıyor. Bu tweak ile email uygulamasından çıkılmadan email uygulaması içinde açılmasını sağlıyor.

BrowserChooser


BrowserChooser, iPhone ve iPad’de varsayılan internet browser olan Safari yerine 3’üncü parti uygulamaların kullanılmasını sağlıyor örneğin Google Chrome, Opera Mini, iCab Mobile, Dolphin Browser ve Atomic Browser gibi.

CallBar v2


CallBar popüler Jailbreak tweak’lerinden biri, özellikle bir uygulama kullanırken size telefon geldiğinde dirke uygulamadan çıkıp telefon uygulamasının açılmasının önüne geçiyor. Size de sanki mesaj uyarıları gibi üstte arayan kişiyi gösteriyor ve açmak isterseniz sadece ona basmanız yeterli oluyor.

CameraTweak


CameraTweak var olan kamera uygulamasına ayrı Focus ve pozlama, video kayıdı için frame rate ayarları, geri sayım gibi ekstra özellikler getiriyor.

Curiosa


Curiosa cihazınızda yüklü Jailbreak uygulamalarınıza güncelleme geldiğinde size uyarı olarak uyarılarınız arasına ekliyor. Böylece güncelleme olduğunda Cydia’yı açmadan günellemeleri kontrol etmiş oluyorsunuz.

Dashboard X


iPhone ve iPad’inizin Home ekranına widget’lar yerleştirmenize yardımcı olan bir Jailbreak tweak.

Deck


Deck sayesinde Ayarlara hızlı bir şekilde erişebileceğiniz bir hot bar oluşturuyor ve bu sayede kısa yolsan bazı ayarlara ulaşabiliyorsunuz.DisplayCandy


Bu Jailbreak Tweak uygulamaları açarken, kapatırken ve birbiri arasında gezerken hoş animasyonlarla bu geçişin olmasını sağlıyor.

Emblem


Emblem Jailreba tweak’i iPad’inizde MAc OS X stili bir uyarı sistemine benzer bir yapıda uyarıları görmenizi sağlıyor. Kurulduktan sonra uyarılar artık sağ üst köşede görünmeye başlayacak.

FastBlurredNotificationCenter


Uyarı merkezi arka plan renginin blur yani bulanık olmasını sağlıyor bu şekilde hem arkada ne olduğunu görmenizi hem de aynı zamanda bulanık olduğu için uyarı ekranının kolay okunmasını sağlıyor.

FastClear


Normalde uyarı merkezinde grupların yanında grubun içerisindeki tüm uyarıları silmek istediğinizde kullanabileceğiniz bir “x” işareti bulunur. Buna basarsınız ve ardından “Sil” yazısı çıkar , buna da bastığınızda o uyarıların silinme işlemi gerçekleşir. Bu Jailbreak tweak ile “x” işareti yerine direk olarak “Sil” butonunun gelmesi sağlanıyor böylece iki adımda sileceğiniz uyarıları tek adımda silebilmiş oluyorsunuz.

Hands-Free Control


Bu jailbreak tweak ile ellerinizi kullanmadan yani home tuşuna basılı tutmadan Siri’yi kullanmanızı sağlıyor.

Ipsum


Ipsum gelen uyarıları hızlıca göz ardı etmek için yapılmış bir tweak.

Lorem


Lorem’de aslında FastClear’in amacı gibi “x” butonuna basıp ardından “sil” butonuna basmanızı kolaylaştıran bir tweak. Bu tweak ile sadece swipe (yani kaydırarak) silme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

MapsOpener


Bu da herhalde bir çok kişinin oldukça işine yarayacak bir tweak. Apple’ın kendi haritaları yerine Google’ın haritasının geçerli harita uygulaması olmasını sağlayan bir Jailbreak tweak.

MissionBoard Pro


Bu ise bir başka uygulamar arası geçişi gerçekleştiren bir jailbreak tweak. Görüntüsünden de anlayabileceğiniz gibi büyük boyutlarda ekran görüntüleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

NCSettings


SbSettings’in uyarı merkezine konulduğunu elbette biliyorsunuzdur ancak NCSettings ile bu neredeyse parlaklık arttırma azaltma, Wifi kontrolüne erişmek gibi özellikler çok şık bir şekilde uyarı merkezine gömülüyor.

NowNow


Bu jailbreak tweak ile Siri’nin yerine Google Voice’u konumlandırabiliyorsunuz.

Octopus Keyboard


Octopus Keyboard ile BlackBerry 10 stili bir klavyeye sahip oluyorsunuz.

BlackBerry 10 klavyede olduğu gibi, Octopus Keyboard size önerilen kelimeleri harflerin üzerinde gösteriyor.

PaperLock


PaperLock slide-to-unlock “kaydırarak kilidi aç” fonksiyonunun yerine sanki iBook’taki sayfa çevirmeye benzer bir şekilde kilit ekranını açmanıza yarayan bir tweak.

Powerguard


Apple’ın güzel özelliklerinden biri olan Find My iPhone servisinin kötü özelliklerinden biri telefonunuzu çalan kişi tarafından telefonunuz kapatılırsa izlenme sisteminde kurtulmuş olur.

Ama PowerGuard kurulu ise birisinin cihazınızı kapatmasını engelleyecek, ancak şarjı bitince telefon kapanacak.

Quasar


Bu jailbreak tweak size uygulamalarınızı pencere içinde çalıştırmanıza yardımcı oluyor yeniden boyutlandırabiliyor, kapatabiliyor ve tam ekrana genişletebiliyorsunuz.

Yani örneğin iPad’inizde aynı anda 2 uygulamayı çalıştırıp aynı ekran üzerinde sağlı sollu kullanabilirsiniz, güzel değil mi 🙂RingerX VIP


Telefonunuzun sesini kıstığınız ve daha sonra unuttuğunuz için hiç tüh beklediğim arama da kaçtı dediğiniz oldu mu? Şahsen benim oldu..

Bu Jailbreak tweak ile süreli olarak telefonunuzu sessize ve titreşime alabilirsiniz. Bu süre dolduğunda telefonunuz otomatik olarak normal haline geri gelecek.

Swipe Back


Swipe, yani kaydırma iPhone ile hayatımızın içine girdi, ancak hala back butonlarına basmanız gerekiyor tabi. Swipe yani kaydırma yapmayı alışkanlık edindiyseniz veya kullanışlı buluyorsanız uygulama içerisinde geriye gitmek istediğinizde bu jailbreak tweak ile geri butonuna basmadan swipe yaparak geri gidebilirsiniz.

Swipe Safari

Swipe Safari, bir çok yeni el kullanım hareketlerini Mobil safari’ye getiriyor.

Unfold


Unfold “slide to unlock” (kaydırarak kilidi açma) özelliğini katlanmış kağıt efektiyle yer değiştiriyor, eğlenceli.

WeeRoll


WeeRoll ile değişik ve farklı bir çok uyarı merkezi ekranı animasyonları geliyor.

Zeppelin


Zeppelin ile operatör logonuzu bir Batman logosuna ya da Pac-Man simgesine dönüştürün.

14 Yorumlar

Seninkini ekle
 1. 9
  İsa

  Slm 4s 6.0.1 Türkiye garantili telim var yardım edin lütfen jailbreak yapabiliyozmu aradım bulamadım

 2. 12
  Emre

  Çok güzel işler varmış burda. Jailbreakten uzak kalmışız. Sadece bedava uygulama değilmiş. Teşekkürler.

 3. 14
  Mustafa

  İyi Günler
  4s’i güncelleyip jb yaptım. Burdaki uygulamaların birçoğu ile uyumsuz uyarısı alıyorum. Acaba nedeni 6.1.1 jb’nin 4s ve üstü cihaza daha geç çıkması mıdır? sürüm farkı çözülürmü ?

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.