iOS 6.1 Untethered Jailbreak Hazır!


Jailbreak dünyası nefeslerini tutmuş iOS 6 için untethered jailbreak bekliyor! Görünen o ki yeni jailbreak yeni bir jailbreak ekibi yaratmış: evad3rs. evad3rs ekibinin üyeleri ise çok tanıdık. MuscleNerd (iPhone Dev-Team), the pimskeks (Chronic-Dev Team), planetbeing (iOS 5 jailbreak’ın kahramanı) ve pod2g.

iOS 6 jailbreak’in adı da muhtemelen evad3rs olacak. Grubun ilk açıklaması ise iOS 6.1 için untethered jailbreak’in hem de son kullanıcın rahat bir şekilde kullanılabilecek kolaylığa sahip olması oldu!

Aslında bu haber iOS 6.1 Beta 4 sürümü itibarı ile geçerliydi ve haberden çok kısa bir süre sonra Apple iOS 6.1 Beta 5 sürümünü yayınladı. Ama gelen tweet’lere bakılırsa bu sürümde bazı güvenlik açıkları kapatılmış olmasına rağmen untethered jailbreak’i mümkün kılmayacak bir engel bulunmuyor.iOS 6 için jailbreak bekleyenlerinin aşağıdaki uyarıları dikkatle okumasını tavsiye ediyoruz.

 • Cihazınızı şu an için mevcut olan son sürüme getirin.
 • Her ne kadar iOS 6 1 için jailbreak çıkacağı söylense de Apple bu yazılımı yayınlar yayınlamaz güncellemeyi kabul etmeyin.
 • Cihazınızı mutlaka yedekleyin.
 • Son haberler ve Tutorial’lar için iPhoneTurka.com’u sık sık takip edin 🙂

13 Yorumlar

Seninkini ekle
 1. 2
  kadir

  ya biran nce versinler şu jaılbreak:i bekletmesin ler bu kadar milleti hazırsa yayınlasınlar 6.1 neden bekliyorlar anlamadım gitti. heyeanla bekliyoruz ..

 2. 4
  ahmet

  arkadaslar hersey hikaye dev team ve apple birlik anlayin artik bahaneleride tutarsiz en son surumu bekliyolarmismis ozaman iphone 3 ,4, nasil oluyoda her yeni surume jb yapiyolar demek ki apple nin kapati bir sey yok …..

 3. 8
  evren

  Birader iphone 4 kullanıyorsan zaten a4 işlemciler için IOS6 jealbreak mevcut iş olsun diye yazmayın!!

 4. 9
  sedat onur

  İOS 6.1 Resmi Sürümü Yayınlandı jailbreak ne zaman geliyor hani yayınlanır yayınlanmaz tüm dünyada ulaşılabilir hale gelecekti ?

 5. 12
  dadf

  aynen ya pazar dedınız hala bır cacık yok 1 ay daha sallamasınlar zaten 4s mı gerı eskı surume cevıremıyorum da en son 4s kullandıhıma ısman olucam

 6. 13
  emre

  arkadaşlar zaten jailbreak yaptık ıp4 e ama en ufak bir şeyde safe mode alıyor bunun çözümü yokmu ?

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.