iOS 6.1 untethered jailbreak’in arefesinde (2) – Jailbreak’e hazırlık!


Özellikle son bir iki haftadır çeşitli haberlerle hem iOS 6.1 untethered jailbreak hakkında önemli gelişmeleri paylaştık hem de cihazlarını jailbreak yapmak isteyen kullanıcılarımıza bazı tavsiyelerde bulunduk. Bu yazımızda ise adım adım en güvenli şekilde cihazınızı nasıl iOS 6.1 untethered jailbreak’e hazır duruma getirebileceğinize dair bir toparlama yaptık.

Eğer başka bir hacker son anda bir sürpriz yapmazsa, iOS 6.1 untethered jailbreak, evad3rs isimli jailbreak ekibi tarafından bu Pazar ya da Pazartesi günü çıkarılacak. Ekibin twitt’lerini yakından takip ediyoruz ve bu yüzden aşağıdaki bilgilerin doğruluğundan oldukça eminiz! Her zaman aksilikler olabileceğini de hatırlatalım tabi.

 • Öncelikle yeni Jailbreak’in Apple TV 2 ve Apple TV 3 dışında tüm iOS cihazlarında çalışacağını söyleyelim. Yani kimse kendini dışlanmış hissetmeyecek 🙂
 • iOS 6.1 jailbreak, untethered olacak. Yani bir kere jailbreak yaptınız mı telefonunuzun pili bitip tamamen kapansa bile tekrar açtığınızda Jailbreak özelliğini ya da yaptığınız ayar ve uygulamları kaybetmeyeceksiniz.
 • Bu jailbreak iOS 6.1 sürümünde çalışacak. Cihazlarınızı halen güncelemediyseniz acele etmenize gerek yok ancak gözüken o ki bu işlem jailbreak için mecbur olacak.
 • iOS 6.1 güncellemesini itunes’tan yapmanız gerekiyor. Eğer bu işlemi kablosuz olarak yaptıysanız, cihazlarınızı bilgisayarınıza bağlayarak yeniden kurup, iOS 6.1’i baştan yüklemeniz gerekebilir.
 • Cihazlarınızı mutlaka Cloud’a hatta mümkünse bilgisayarlarınıza yedekleyin.
 • iOS 6.1 untethered jailbreak çıkar çıkmaz sitemizde duyuracağız. Hem gerekli linkleri paylaşıp hem de en kısa zamanda bir tutorial hazırlayacağız.
 • Bu aşamada mümkünse gerekli bilgileri iyice gözden geçirip bir kaç gün daha cihazlarınızı jailbreak yapmamanızı öneriyoruz. Çünkü başta bazı problemler olacaktır ve jailbreak programı bir kaç kere güncellenebilir. Bu kadar beklemisken 3-4 gün daha beklemek çok da zor olmasa gerek ama eminiz sabırsız kullanıcılar çoğunlukta olacaktır 🙂
 • Eğer beklemeye karar verdiyseniz ve de Apple bu arada yeni bir güncelleme çıkardıysa, kesinlikle bu güncellemeyi kabul etmeyin. Apple’ın bu kadar hızlı güncellemeler yayınlamasını beklemiyoruz ama yine de uyaralım istedik.
 • Ve tabi ki gelişmeler için sık sık sitemizi takip edin 🙂
Kategoriler

14 Yorumlar

Seninkini ekle
 1. 3
  cydiasever

  evad3rs sitesinde bi sayaç koyulmuş son 4 gün diye. ama tabi ih8sn0w bi sürpriz yapıp daha önce davranmazsa…

 2. 10
  Bora

  Ya beyler illa 6.1e geçicezmi ben 6.0.0 dayım. Jailbreak İOS 6 .0 için çıkmazmı açıklar aynı zaten? güncellemesemde olurmu?

 3. 11
  LorDarkAngel

  Günayt abi ben İpad 3 IOS 6.0.0 kullanıyorum güncellemsemde jailbreak yapabilir miyim? Yoksa güncellemeye mecburmuyum? Son anda bişey olursa diye IOS 6.0.0da kalıyorum hem hiç bir porblemimde yok güncelleyince bi problem çıkarsa filan… Napmalıyım sizce?

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.