iPhone 5S Temmuz’da çıkıyor. iPad Mini Retina ve iPad 5 ise Ekim’de!


Geçtiğimiz günlerde iPhone 5S ve yeni iPad’ler hakkında bazı duyumlarımızı paylaşmıştık ama bunlar Apple ile ilgili zaman zaman yanlış ya da eksik bilgiler verebilen Çin kaynaklarındandı. Son gelen haberler ise birçok zaman doğru tahminlerde bulunan başta iLounge olmak üzere çok daha güvenilir web sitelerinden geliyor.

iLounge ve birçok kaynak iPhone 5S’in Eylül değil, Temmuz ayının başında çıkacağına artık hem fikir olmuş durumdalar!

iPhone 5S ile ilgili tahminin edilen özelikler şu şekilde:

  • iPhone 5 ile aynı görünüm ve fiziksel özelliklere sahip olacak.
  • 13MP Sony kamera lensi taşıyacak
  • Daha güçlü bir kamera flaş’ına sahip olacak
  • Yeni ve daha hızlı bir işlemci ile çalışacak
  • Parmak izi okuma donanımına sahip olacak


Analist ve teknoloji sitelerinin üzerinde hem fikir oldu diğer bir haber ise Apple’ın yeni ve daha ucuz bir iPhone modeli çıkaracağı. Dedikodulara göre bu iPhone, iPhone 5, iPod touch ve klasik iPod dizaynlarının bir kombinasyonu olacak ve tamamen plastik materyalden yapılacak. Apple’ın bu ucuz iPhone ile hem pazar paydasını artırmayı hem de yatırımcılarını memnun etmeyi planladığı düşünülüyor.

Yeni iPad’ler için ise haberler eskiye göre çok daha farklı. Öncelikle Apple, Mart ayında sadece tek bir iPad modeli çıkaracak. O da 4. jenerasyon Retina iPad’in 128GB bellek kapasiteli sürümü olacak.

Önümüzdeki Kasım ayında ise Apple iPad 5 ve iPad Mini Retina ekranı çıkaracak. iPad mini retina ekran ve yeni işlemci dışında farklı başka bir özelliğe sahip olmayacak ve dizayn olarak da aynı olacak. iPad 5 ise, yeni işlemci ile beraber dizayn olarak da iPad Mini’ye benzeyecek ve çok daha ince ve hafif olacak.Bahsettiğimiz tüm bu iOS cihazlarına karşı gelen iOS 6.1’de kodlamalar birçok yazılımıcı tarafından keşfedilmiş durumda. Yani çok büyük ihtimal bu aletlerin prototipleri Apple tasarımcı ve mühendisleri tarafından test edilmeye başlandı bile.Önümüzdeki aylarda çok daha fazla bilgi ve dedikodunun geleceğine şüphe yok!

Kategoriler

1 Yorum

Seninkini ekle

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.