iOS 6.1 kilit ekranında güvenlik açığı ile kişiler, mesajlar, email, fotoğraflarınıza erişilebilir!


Apple, daha önceki kilit ekranı talihsizliğine maalesef iOS 6.1 ile tekrar maruz kalmış durumda.

Daha önceki bazı iOS versiyonlarında da yaşanan benzer bir güvenlik açığı iOS 6.1 ile tekrar gündemde. Sorun sadece Acil Arama özelliğinde ortaya çıkıyor, dolayısıyla iPad ve iPod’lar bundan etkilenmiyor.

Güvenlik açığı ile kişilere, arama kayıtlarına ve sesli mesajlara ulaşılabiliyor. Bununla beraber yeni kişi yaratma ve fotoğraf galerisine de ulaşmanız mümkün. Aynı zamanda kişi paylaşım metodunu kullanarak email gönderme ve SMS göndermeniz de mümkün.

Kilit ekranı güvenlik açığı nasıl kullanılıyor:

Adım 1: iPhone’u kilitleyin

Adım 2: “Kilidi Aç” ı kaydırarak iPhone’u açın

Adım 3: Kilit şifresi girme ekranında sol alttaki “Acil Arama” tuşuna basın

Adım 4: iPhone’un üstündeki “Güç” tuşuna telefonu kapatma uyarısı gelene kadar basılır tutun, uyarıda gelen “Vazgeç” tuşuna basın. Türkiye için acil arama kodu “112” yazın ve arama tuşuna basın, hemen ardından Kirmizi telefon işareti ile aramayı iptal edin ki 112 servisini boşuna meşgul etmeyin. 112 servisini meşgul etmeniz tamamen sizin sorumluluğunuzda biz iPhoneTurka olarak 112’yi aramanızı önermiyoruz, sadece açığı aktarıyoruz.Adım 5: iPhone’u tekrar üstteki “Güç” tuşu ile bir kere basarak kilitleyin ve ardından “Home” tuşu ile telefonu açın

Adım 6: “Kilidi Aç” ı kaydırarak iPhone’u açın ve “Güç” tuşuna 3 saniye basılı tutarken “Acil Arama” tuşuna basın ve çekin.

“Güç” tuşuna basılı tutmaya devam edin, basılı tuttuğunuz sürece telefonun kilidini açmış kişiler ve diğer bilgilere erişmiş olacaksınız. “Güç” tuşundan elinizi çektiğinizde iPhone tekrar kilitlenecek.Apple kısa zamanda buna bir güncelleme ile çözüm bulacaktır, ancak bu zaman içerisinde iOS 6.1’in kilit ekranı şifresine güvenmeyin..

4 Yorumlar

Seninkini ekle
  1. 1
    Emre

    Bana Sorarsanız onu apple bıle bıle yapmıstır telefon kıtlenır jaılbrek yapmadan acmak ıcın bu kadar adımı kım uygulamıs teker teker bılınclı olarak apple bunu bılerek yapmıs muhtemelen

  2. 4
    Fahrettin

    Evet kesinikle doğru arkadaşlar apple bilerek yapdğı bir özelik kesinikle çok iyi biliyorum neden apple”çalidım herkese kolay gele:)

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.