iPhone 3GS’deki pil tehlikesi


iPhone 3GS’e sahip takipçilerimizden ve yakın dostlarımızdan bu konuyla ilgili aldığımız pil ile ilgili yaşanan olaydan sizleri de bilgilendirmek istedik.

iPhone 3GS içerisinde farklı tiplerde pil barındırıyor, yaptığımız araştırmaya göre bu pillerden özellikle 616-0432 seri numarası ile üretilen pillerin iOS 4 ve üzeri işletim sistemlerinde değişik sorunlar çıkardığına dair bilgiler mevcut. Zaman zaman kapanma, şarja takılmadan açılmama gibi sorunlarla karşımıza geliyor ancak son karşılaşılan durum biraz da fiziksel zararın olabileceği yönünde.Karşımıza gelen en son örnek ise 616-0432 pile sahip bir iPhone 3GS ve aşağıda sizlerle fotoğraflarıyla paylaştığımız bir pilin deformasyon sorunu.

   Gördüğünüz gibi pil tamamen normal olması gereken yapıdan uzaklaşmış ve bombe şeklinde şekil değiştirmiş ve artık kullanılamaz hale gelmiş. Bir diğer yandan yaşanan bu sorunun fark edilmesi iPhone 3GS’in ekranının arka bölümden ayrılmaya başlamasıyla olmuş. Aynı zamanda iPhone 3GS ana kartının da bombeden etkilenerek yamulmaya maruz kaldığını da fotoğraflardan net olarak görebilirsiniz.

Deformasyona uğrayan 616-0432 iPhone 3GS pili:

Orjinal deformasyona uğramamış 616-0432 iPhone 3GS pili:
616-0432

Eğer pil sorunları yaşıyorsanız siz de pil ile ilgili bu konuda bir servise götürmenizde fayda var, bu örnekte verdiğimiz iPhone 3GS’de daha önce eski telefonlarda yaşanan pil patlaması olmamış olsa da önceden fark edilmesinin etkisi yüksek.

Araştırmalarımıza göre iPhone 3GS’inizde pil değişikliğine gidilecekse 616-0432 seri numaralı pil ile değişim yapılmamalı bunun yerine 616-0435 seri numaralı piller tercih edilmeli.

Bu tarz sorunlarla sizlerde karşılaştıysanız görüşlerinizi bizimle paylaşın.

2 Yorumlar

Seninkini ekle
  1. 1
    Abdi aydın

    Elimde bulunan 3gs telefonum pil şişmesi sonucu bu şekilde anakartın bombrleşmesinden sonra ekran camı yuvasından ayrıldı bendeki pilin numarası ise APN 616-0431 dir

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.