WhatsApp’ta son görülme (last seen) nasıl kapatılır?


WhatsApp hayatımıza girdiğinden bu yana pratikliğine ve cross platform oluşundan dolayı bir çok farklı telefon kullanan arkadaşımıza bu sayede mesaj dahil bunun dışında resim, video, lokasyon gibi bilgileri gönderebiliyor ve paylaşabiliyoruz.

Bunu da internet üzerinden yaptığımız için tabi ki sadece internette harcadığımız kadar kotamızdan gitmiş oluyor ki oldukça ucuz ve multimedya ağırlıklı bir iletişime ulaşmış oluyoruz. Kısaca WhatsApp’ı bu şekilde tanımladıktan sonra kullananlar zaten bunun kolaylıklarını biliyorlardır diyerek asıl konumuz olan WhatsApp’ta karşı tarafın bizim son online olduğumuz zamanın görülmesini nasıl engelleriz bunu anlatmaya çalışalım.iPhone’da last seen (son görülme) özelliğini kapatmak için izlememiz ve yapmamız gereken adımlar şu şekilde:

 • WhatsApp uygulamasını çalıştırın ve alt barda en solda yer alan “Ayarlar” kısmına girin.
 • Ayarlarda ise sohbet ayarlarına gelin
 • Bu menünün en altındaki “Gelişmiş” seçeneğine dokunun
 • Burada son görülme zamanı açıp kapatabileceğimiz butonu göreceğiz
 • Kapatmak için düğmeye bir kez dokunun

Bu özellik uygulamayı ilk indirdiğinizde açık olarak yani karşı tarafın sizin WhatsApp’ta en son ne zaman online olduğunuz bilgisini verecek şekilde ayarlı olarak gelir.

O andan itibaren diğer kullanıcılar WhatsApp’ı ne zaman kullandığınızı ve en son bağlandığınız zamanı bilemeyecek. Ancak siz de karşı tarafın en son online bilgisini görmemeye başlayacaksınız.Son bir not ise; WhatsApp son görülme özelliğini kapatırsanız ve tekrar aktifleştirmek isterseniz 24 saat beklemeniz gerekiyor.

Bununla ilgili aşağıdaki videomuzu da izleyebilirsiniz:

9 Yorumlar

Seninkini ekle
 1. 4
  ecem

  Kolay gelsin iphone turka on facebook. Bir konuda bilgi alacağım. Bir kişinin resmi görünüyor fakat ne son görülme ne de online olduğu bilgisi yok. yazdığım zaman da tek çizgi var. çift değil. ama dediğim gibi resim duruyor. bu engellemiş mi oluyor yoksa wairless kapatmış olabilir mi ? telefonu da ıphone ?

   • 7
    Ebrar

    Buldum ben. WhatsApp – Ayarlar – Hesap – Gizlilik – Son Görülme sekmesi altında yer alan “Hiç kimse” seçeneğini seçmeniz, insanların sizlerin son olarak ne zaman WhatsApp’ı kullanmış olduğunuzu görmelerine engel olacaktır. 🙂

 2. 8
  NERİMAN BORUK

  İphone 5 de gelişmiş kısmı yok nolacak .Ayrıca şu simgeli hani gülen yüzler falan benim whatsapp ta yok güncelledim ama? Yardım edin

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.