Google’ın YouTube Uygulaması çıktı! iOS 6’da kesin olarak kaldırıldı!


WWDC etkinliğinden yaptığımız canlı anlatım etkinliği esnasında ve daha sonraki incelemelerimizde de belirttiğimiz gibi iOS 6’da artık YouTube uygulaması ve Google Maps yer almayacak. Bu konuda iki firma arasında lisans anlaşmaları sonlandırılmış ve yenilenmeyecek olarak açıklanmıştı.

Google’da o dönem yaptığı açıklamalarda bu uygulamaları native uygulama olarak App Store’a koyacaklarını belirtmişlerdi. İlk olarak bugün YouTube uygulaması App Store’da yerini almış oldu.

Uygulama aslında Facebook ve Gmail uygulamalarında kullanılan bir yapıda geliştirilmiş aslında HTML5 teknolojilerinin barındırıldığı native uygulama ile HTML uygulamaların bir birleşimi görünümünde. Ancak bazı yeni özelliklerde beraberinde gelmiş.Şu an için YouTube’un iPAd verisyonunda bir değişiklik yok, bunun için de yakın zamanda bir güncelleme çıkacağını tahmin ediyoruz.

YouTube uygulamasını buradan indirebilirsiniz

9 Yorumlar

Seninkini ekle
  1. 7
    gokeeen

    Merhaba,
    iphone 4 üm için ios6 güncelledikten sonra youtube uygulamasını indirdim. Ancak menüsü çıkmıyor hata veriyor. Aynı zamanda bulduğum bir video yu izleyemiyorum yine hata veriyor. sonra tekrar deneyim gibi geyik hata çıkıyor işte. Bu konuda bilginiz var mı? Ne yaptıysam hatayı gideremedim 4 gündür uğraşıyorum. 2,5 yaşında bir kız sahibi olarak youtube inanılmaz kurtarıcı oluyordu. Alternatif bir kaç video programı buldum youtube tadını veremedi malesef :(yardımcı olabilirseniz sevinirim.Teşekkürler…

+ Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.